Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Czy zawód fizjoterapeuty jest potrzebny?

Fizjoterapeuci wykonujący specjalistyczne zabiegi fizjoterapeutyczne są na wagę złota – wie o tym każdy, kto doświadczył problemów chociażby z układem ruchu. Fizjoterapeuta to samodzielny zawód medyczny, do którego zdobycia wymagane jest ukończenie studiów magisterskich lub licencjackich o kierunku fizjoterapia lub rehabilitacja ruchowa. To nie koniec edukacji, stale podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach specjalistycznych. Czym jednak tak dokładnie zajmuje się fizjoterapeuta?

Spróbujmy wyobrazić sobie następującą sytuację: spędzamy weekend z naszymi najbliższymi na łonie natury, chcąc odpocząć od miejskiego zgiełku i mile spędzić czas. Planujemy wycieczkę rowerową po leśnym trakcie pełnym niesamowitych widoków. Wszystko wygląda pięknie – do czasu, gdy… Próbujemy wsiąść na rower, potykamy się i upadamy niefortunnie na twarde podłoże.Odczuwamy ból w udzie i nie jesteśmy w stanie w pierwszej chwili się podnieść. Po wizycie u lekarza okazuje się, że to tylko „stłuczenie mięśnia”. Lekarz przepisuje nam leki i zaleca zabiegi fizjoterapeutyczne jako uzupełnienie leczenia, by noga powróciła do pewnej sprawności.

Co dalej?

Szukaj fizjoterapeuty w Twojej okolicy

Najbardziej klasyczną metodą wyboru fizjoterapeuty jest zwrócenie się do specjalisty z najbliższej okolicy. Jeżeli nie kojarzymy żadnego gabinetu w pobliżu, to w pierwszej kolejności zdajemy się na opinie innych. Zdanie prowadzącego nas lekarza lub naszych najbliższych znajomych czy przyjaciół ma niejednokrotnie decydujące znaczenie, gdyż wielu ludzi ufa autorytetowi i wiedzy lekarza lub przynajmniej ma zaufanie do swoich znajomych. Warto jednak pamiętać, że do wyboru fizjoterapeuty powinniśmy podejść indywidualnie zwracając uwagę na różne potrzeby nasze i osób polecających.

 

Fizjoterapeuta online – szybko i wygodnie

Na szczęście, w dobie cyfryzacji pacjenci mogą zaoszczędzić sobie trudu i zamiast krążyć od jednego gabinetu do drugiego, mogą znaleźć fizjoterapeutę online. Poszukiwania w Internecie można rozpocząć od Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów – organizacji reprezentującej prawa i obowiązki osób wykonujących ten zawód w Polsce. Na tej stronie użytkownicy mogą znaleźć wiele przydatnych informacji z branży, dowiedzieć się o nowościach proceduralnych czy zmianach prawnych. Strona posiada ponadto wyszukiwarkę, za pomocą której można wyszukać fizjoterapeutę na podstawie kryteriów wyszukiwania: imię i nazwisko lub numer prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Wszystko to szybko i wygodnie – bez wychodzenia z domu.

 

efizjoterapia.pl – znajdź swojego fizjoterapeutę

By ułatwić poszukiwania specjalisty w swojej okolicy, stworzony został portal efizjoterapia.pl – portal dla fizjoterapeutów oraz pacjentów. Za pomocą portalu można znaleźć fizjoterapeutę, przeglądać profile, umówić się na wizytę oraz publikować własne opinie. Fizjoterapeuci którzy korzystają z profilu, udostępniają na nim dane swojego gabinetu, swoje wykształcenie czy zdjęcie. Przydatną funkcją jest kalendarz wizyt, dzięki któremu pacjenci mogą umówić się na wizytę 24/7 bezpiecznie – za pośrednictwem portalu. Właśnie dzięki temu poszukiwanie fizjoterapeuty staje się proste i szybkie.

Podsumowując, można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach znalezienie odpowiedniego specjalisty stało się dużo łatwiejsze. Bardzo wygodnie i szybko, bez wychodzenia z domu, możemy za pośrednictwem internetu znaleźć specjalistę, który pomoże nam wrócić do pełnej sprawności fizycznej. Wprawdzie nadal warto w przypadku wątpliwości zasięgnąć porady lekarza, który, dzięki swojemu doświadczeniu, może polecić fizjoterapeutę. Dzięki jednak rozwijającym się usługom internetowym możemy na spokojnie w domowym zaciszu przyjrzeć się ofercie różnych specjalistów i dokonać wyboru, który będzie naszym własnym wyborem. Bo o nasze zdrowie i samopoczucie przecież w tym wszystkim chodzi.